Mezinárodní chovatelský šampionát Topolčianky 2008

Jak jsme již informovali ve Zpravodaji, ve dnech 14. – 15. června tohoto roku se konal mezinárodní chovatelský šampionát společně pro tři plemena koní v NH Topoľčianky, jehož součástí byl i huculský kůň. Šlo o plemena Shagya-arab, Lipican, a Hucul. Šampionát huculských koní zastřešovala mezinárodní chovatelské organizace HIF.

Ze strany chovatelů České republiky se šampionátu zúčastnili dva chovatelé, každý se dvěma koňmi. Pan Peter předvedl mladého hřebce Haidara a staršího plemeníka 1133 Goral Cerbal. Pan Ing. Tetzeli předvedl jednu mladou klisnu 25/765 Fany a jednu starší klisnu 25/604 Durku.

Za velmi cenné je třeba považovat druhé místo a místo vicešampiona Haidara za hřebcem Oušor V-4 z NH Topolčianky v kategorii hřebců juniorů. Cenné je i čtvrté místo 25/765 Fany v kategorii 1-2 letých klisen. Výsledky jsou o to cennější, že byly dosaženy ve velmi malém počtu předvedených českých koní. Celé výsledky z předvedených kategorií přinášíme v 

Zájemci o úplné výsledky z předmětného šampionátu na výstavě v Topoľčiankách, včetně podrobných informací o rozpisu podmínek pro účast, najdou na webových stránkách pod adresou http://www.nztopolcianky.sk/nz.htm.

Design by jelinek | Powered by Ascensus Simpleweb